Żeń-szeń koreański i szafran: Najlepsze naturalne sposoby na potencję

Mężczyźni borykający się z zaburzeniami potencji, mogą zdecydować się na zastosowanie środków alternatywnych. Do takich poza dietą czy sportem, należą zioła, witaminy i przyprawy. Wszystko razem w połączeniu może dać oczekiwane rezultaty. Żeń-szeń koreański i szafran są jednymi z najczęściej wymienianych środków, jeśli chodzi o korzystny wpływ na męską potencję.

Wyciąg z korzenia żeń-szenia i szafranu

Zarówno wyciąg z korzenia żeń-szenia i szafranu mają szereg korzystnych atrybutów, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia. Szafran jest przyprawą i ze względu na dość specyficzną metodykę uprawy, nie jest tani – za jeden kilogram zapłacimy około 40.000 zł – nie sprawia to jednak, że suplementy z jego zawartością są zastraszająco drogie. W przypadku suplementacji żeń-szeniem koreańskim, koszt wydaje się nieco niższy – ten kosztuje około 300 – 400 zł za kilogram.

Obie rośliny mają delikatny, ale zauważalny wpływ na zdrowie. Szafran zawiera mnóstwo związków, które mają właściwości antyoksydacyjne chroniące przed szkodliwym wpływem wolnych rodników na komórki nerwowe ludzkiego mózgu. Są to głównie karotenoidy, które szafranowi nadają charakterystycznego czerwonego koloru. Przez jego stosowanie, nie jest wzmagana jedynie potencja – wspomaga także dobre samopoczucie i redukuje apetyt wspomagając proces odchudzania. Otyłość jest jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji.

Jeśli chodzi o właściwości żeń-szenia koreańskiego to ten w leczeniu potencji równie często co szafran jest stosowany jako alternatywa forma terapii. Tradycyjnie roślina ta wykorzystywana jest jako suplement wspierający funkcjonowanie układu odpornościowego, podnoszący witalność, ogólny poziom energii i wspomaganie w leczeniu cukrzycy. Obniża również kortyzol, przyczyniając się do uspokojenia i zredukowania odczuwanego stresu. Niedawno ze względu na cechy podobne do afrodyzjaków, używany jest w leczeniu impotencji.

Jak prawidłowo stosować opisane środki?

Żeń-szeń koreański, czyli tzw. Panax Ginseng znajduje się w suplementach diety w formie kapsułek. Na jedną kapsułkę przypada zazwyczaj 500 mg, co jest efektywną dawką skuteczną w leczeniu impotencji. Warto zauważyć, że żeń-szeń koreański nie wykazuje silnego działania doraźnego na samą potencję. U badanych potencja z reguły poprawia się po czasie 6 – 8 tygodni. Zależne jest to od nasilenia zaburzeń i dawek, jakie będziemy stosować. Aby zmaksymalizować skuteczność można zażywać 2 kapsułki, czyli 1000 mg.

Szafran z kolei najlepiej stosować w postaci standaryzowanego wyciągu ze znamion szafranu. Najważniejsza w jego przypadku jest zawartość leptikrozalidów, które są uzyskiwane w wyniku ekstrakcji składników z rośliny. Standaryzacja (np. 3 lub 4%), pozwoli określić, jak skuteczny jest dany suplement i jak długo będzie trzeba go stosować. Przeciętna dawka dostępna w jednej kapsułce zawiera 15 – 30 mg ekstraktu. Nie zaleca się stosowania dawek wyższych niż 60 mg w ciągu doby.

Czy żeń-szeń koreański i szafran mają skutki uboczne?

Ponieważ żeń-szeń koreański i szafran są produktem wytworzonym na drodze działalności człowieka, mogą niekorzystnie wpływać na stan zdrowia i samopoczucie. Badania pokazują, że są to raczej preparaty nieinwazyjne, dlatego też dopuszczone do obrotu jako suplementy. W obu sytuacjach przejściowo mogą wystąpić:

  • nudności,
  • zaburzenia trawienia,
  • wzrost lub spadek ciśnienia,
  • zmiany cyklu miesiączkowego u kobiet,
  • ból i zawroty głowy.

Nie powinny być używane przez osoby cierpiące na problemy z układem sercowo-naczyniowym, na chorobę afektywną dwubiegunową oraz mające alergię na życicę i oliwę.

Co pomoże od razu? Alternatywa dla suplementów i diety

Jedną z najczęściej wybieranych alternatyw dla suplementów i diety jest Kamagra działająca szybko, doraźnie i efektywnie. Dzięki zawartości intensywnie działającego środka – syldenafilu – pomaga ponad 90% mężczyzn cierpiących na zaburzenia potencji. Kamagra może być stosowana doraźnie, ale przed jej zastosowaniem – podobnie jak w przypadku suplementów – powinniśmy się upewnić, że nie należymy do grupy osób z przeciwwskazaniami.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/